Gmina Borowie, woj. mazowieckie

ul. A. Sasimowskiego 2

tel./fax 25 685 90 70/72

gmina@borowie.pl

Strona BIP Urzędu

Szanowni Państwo,

 W ostatnich dniach duże zainteresowanie wzbudza bocian, który postanowił pozostać na okres zimy w naszym kraju. Spieszę uspokoić, że bocian jest zdrowy i nie znamy powodów jego decyzji. Jak informują nas mieszkańcy Łopacianki w gminie Borowie, województwo mazowieckie i mieszkańcy Kienkówki w gminie Stoczek Łukowski województwo lubelskie, bocian obrał na swoją siedzibę teren dwóch wspomnianych wiosek. Jest dokarmiany i nie ma potrzeby podejmowania interwencji. Urząd Gminy w Borowiu sfinansuje koszty jego dokarmiania w okresie mrozów i opadów śniegu.

Poniżej zakładka do strony o zimujących bocianach.

 

Za zainteresowanie i opiekę serdecznie dziękuję,

 Wiesław Gąska – Wójt Gminy Borowie

 

Załączniki:
Pobierz plik (ZIMUJĄCE BOCIANY.docx)ZIMUJĄCE BOCIANY.docx[ ]75 kB

Dzisiaj, 15 stycznia, garwolińscy policjanci prowadzą działania, które mają na celu promocję Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wśród mieszkańców naszego powiatu. W ten sposób chcemy wpłynąć na zwiększenie poziomu znajomości istoty funkcjonowania KMZB wśród społeczności lokalnej.

Wpłyń na bezpieczeństwo w sąsiedztwie. Zgłoś zagrożenie.

Zastanów się - czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? A może chciałbyś coś jeszcze poprawić?

Garwolińska Policja przypomina, że już od czterech lat istnieje taka możliwość. Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz szybko zgłosić na przykład: nieprawidłowe oznakowanie drogi, złą organizację ruchu drogowego, nieprawidłowe parkowanie czy przekraczanie dozwolonej prędkości. Możesz także przekazać informacje na temat miejsc dzikich wysypisk śmieci, aktów wandalizmu, wypalania traw, niszczenia zieleni, a także na temat innych zagrożeń, które mają wpływ na Twoje bezpieczeństwo.

 

Wirtualne zgłoszenie – jak to działa?

Za pomocą wirtualnej mapy możesz zgłaszać bezpośrednio do Policji określoną kategorię zagrożenia.

Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na poczucie bezpieczeństwa.

 

Mieszkaniec powiatu zgłasza – Policja weryfikuje w ciągu kilku dni

Każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję. Zgłoszenie trafia do policjantów odpowiedniej komórki Policji, którzy w ciągu kilku dni skontrolują wskazane miejsce. Jeśli informacje się potwierdzą, Policja wprowadzi je wprost do systemu wirtualnej mapy oraz rozpocznie działania zmierzające do wyeliminowania takiego zagrożenia. Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu.

 

Przekazanie informacji zajmuje tylko kilka chwil

Aby skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa należy wpisać w wyszukiwarkę internetową "KMZB", a następnie otworzyć narzędzie za pośrednictwem strony "https://mapy.geoportal.gov.pl" lub "www.policja.pl". Dalsze kroki podejmujemy według instrukcji. Narzędzie jest proste w obsłudze i intuicyjne. Odnośniki przekierowujące do tego narzędzia znajdują się m. in. na stronie internetowej każdej jednostki Policji.

W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi, dostępnej na stronie Policji. Pomocą służą także funkcjonariusze.

 

Funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie

Tylko w minionym 2020 roku policjanci z Garwolina odebrali aż 1925 zgłoszeń przekazanych przez osoby, które skorzystały z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Spośród nich w trakcie weryfikacji niemal połowę potwierdzili policjanci. Wśród najczęściej odnotowywanych kategorii zgłoszeń w naszym powiecie w minionym roku były zagrożenia takie jak: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym, zła organizacja ruchu drogowego, dzikie wysypiska śmieci czy grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją.

 

Ty też chcesz wiedzieć, jak to działa? Zadzwoń i dowiedz się!

Jeśli potrzebujesz informacji na temat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, możesz skorzystać z porad naszych funkcjonariuszy. Dzisiaj w godz. 8:00 – 16:00 na terenie całego powiatu policjanci pełnią dyżury telefoniczne, w trakcie których będą udzielali dzwoniącym informacji na temat korzystania z KMZB.

Dyżury telefoniczne w dniu 15.01.2021r.:

Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie 47 7075 211
Posterunek Policji w Łaskarzewie 47 7075 380
Posterunek Policji w Maciejowicach 47 7075 360
Posterunek Policji w Miastkowie Kościelnym 47 7075 320
Posterunek Policji w Pilawie 47 7075 300
Posterunek Policji w Sobolewie 47 7075 350
Posterunek Policji w Trojanowie 47 7075 340
Posterunek Policji w Wildze 47 7075 330
Posterunek Policji w Żelechowie 47 7075 400

Uwaga! po dodaniu zgłoszenia nie może ono być przez nas modyfikowane i usuwane

Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

                                                                                      KOMUNIKAT WÓJTA GMINY BOROWIE

Wójt Gminy Borowie uprzejmie informuje, że z dniem 15 stycznia 2021 roku zostaje uruchomiona Gminna infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 pod numerami telefonów: (25) 685 90 70 lub (25) 685 90 68. Dzwoniąc pod wskazane numery można uzyskać informacje na temat transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, lokalizacji i organizacji punktów szczepień, a także zamówienia transportu w celu dowozu.

 

 

 

APEL WÓJTA GMINY BOROWIE O WYMIANĘ DOWODÓW OSOBISTYCH


W związku z faktem, że wielu mieszkańców gminy Borowie posiada dowody osobiste które utraciły ważność, a w związku z tym mogą mieć poważne trudności w zakresie załatwiania spraw w różnych urzędach, bankach czy też innych instytucjach uprzejmie informuję, że istnieje możliwość bez wizyty w Urzędzie Gminy Borowie samodzielnego wykonania zdjęcia telefonem komórkowym i złożenia wniosku o wydanie dowodu osobistego przesyłając  go drogą elektroniczną. Osoby starsze mające trudności wykonania właściwego zdjęcia do dowodu mogą to zrobić za pośrednictwem pracownika Urzędu.

W wyniku rozmów z Ministerstwem Cyfryzacji stworzone zostało narzędzie umożliwiające rozwiązanie problemów w zakresie składania wniosków o dowód osobisty tj. Kreator zdjęć biometrycznych. Korzystanie przez obywateli z Kreatora do 31 marca 2021 r. będzie całkowicie bezpłatne.


Kreator zdjęć do dowodów osobistych powstał w ramach realizacji projektu współfinansowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) program “Bon na Innowacje” (nr umowy POIR.02.03.02-14-0048/19-00). Kreator umożliwia wykonanie zdjęcia biometrycznego do dowodu osobistego w postaci cyfrowej, przy pomocy telefonu komórkowego, bez potrzeby udawania się do fotografa. 

Kontakt

Gmina Borowie, woj. mazowieckie

ul. A. Sasimowskiego 2

tel./fax 25 685 90 70/72

gmina@borowie.pl

Do góry

Strona korzysta z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki.