Gmina Borowie, woj. mazowieckie

ul. A. Sasimowskiego 2

tel./fax 25 685 90 70/72

gmina@borowie.pl

Strona BIP Urzędu

W gminie Borowie uruchomiono system monitorowania jakości powietrza

Poprawiono: 13 marzec 2020
Utworzono: 21 sierpień 2018

W dniu 10 sierpnia br. gmina Borowie, jako pierwsza z powiatu garwolińskiego uruchomiła na swoim terenie system monitoringu jakości powietrza. W 3 miejscowościach gminy: dwa w Borowiu, Głoskowie i Iwowem zostały zainstalowane sensory firmy Airly, które odczytują i odwzorowują kolorystycznie w czasie rzeczywistym parametry aktualnego stanu powietrza w otoczeniu lokalizacji, w której są zainstalowane. Na stronie internetowej www.map.airly.eu każdy mieszkaniec może sprawdzić to, czego nie można zobaczyć gołym okiem – to znaczy jakim powietrzem oddychamy.
Emitowany przez sensory Airly kolor odwzorowuje stan powietrza: od najlepszego – zielony, po wielokrotne przekroczenie normy zagrażające zdrowiu – czerwony. Urządzenia mierzą temperaturę, wilgotność, ciśnienie, pyły zawieszone: PM 2,5, PM 10. Na wspomnianej platformie można zapoznać się ze szczegółową prognozą jakości powietrza na najbliższe 24 godziny.

 

Airly

 

 Legenda do Skali Jakości Powietrza:

Stan powietrza w Naszej Gminie można śledzić na stronie internetowej www.map.airly.eu oraz na aplikacji Airly na smartfony.

Kontakt

Gmina Borowie, woj. mazowieckie

ul. A. Sasimowskiego 2

tel./fax 25 685 90 70/72

gmina@borowie.pl

Do góry

Strona korzysta z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki.